"Jak mnie to wkurza"- Hallowen

16:33

Anton La Vey, autor biblii szatana, mawiał, że „halloween jest najważniejszym dniem w roku kościoła szatana.” Zakładam, że ludzie, którzy obchodzą to "święto" są nieświadome jego otoczki - ot taka zabawa i tyle. Jednak należy pamiętać, gdy dziecko bawi się gównem w piaskownicy, mimo iż robi to nieświadomie, to dalej brudzi się w gównie. 

Z roku na rok świadomość ludzi się powiększa. Może i to tylko bezsensowne patriotyczne obrazki, które tak wielu ludzi wkleja przed Halloween z różnych pobudek lecz to dobry znak. Jak najbardziej jestem za tym, by czerpać ze wszystkiego co najlepsze z innych krajów. Jednak gdybyśmy byli takimi antyglobalistami to np. podczas Świąt Bożego Narodzenia nie ubieralibyśmy choinki, bo przecież to zwyczaj pochodzący z Niemiec. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, skąd wywodzi się Halloween.

Halloween to święto okultystyczne. Tak, już widzę te podśmiechujki, że to tylko zabawa, symbolika i nie ma co szukać głębszego znaczenia tego "święta". Otóż powołam się na słowa Benedykta XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”. Kwestia duchowa każdego człowieka jest bardzo ważna, niezależnie od tego w co wierzymy, a Halloween bez wątpienia jest zagrożeniem dla niej.

Czuję wielką odrazę do wszystkiego co Halloween'owe. Kolejne komercyjne święto, a ludzie, by być modnym i na czasie oczywiście dają się po prostu manipulować. Ja jako staroświecki "katol" życzę wszystkim, aby dzień Wszystkich Świętych był dniem pełnym miłości i refleksji nad tym co nas otacza. Tak, aby Ci, którzy patrzą na nas "z góry" chociaż w ten dzień zobaczyli jedność, a nie wieczne kłótnie i podziały.You Might Also Like

0 komentarze