(Nie)prawdziwy świat

Pamięta ktoś jeszcze te czasy kiedy grało się na pegazusie ? Wtedy co niedziele jeździło się na giełdę po kasetki do pegazusa. Słuchaliście muzyki na walkmanie na kasety ? Magia, towarzyszył mi w pierwszej długiej podróży, byłem skazany na słuchanie disco-polo mojego taty. Pamiętacie filmy na magnetowidzie ? Gameboy'a ? Na szczęście moje pokolenie jest ostatnim który pamięta tamte piękne czasy. Mam do nich wielki sentyment. Mogę sobie porównać jak było kiedyś, a jak teraz. Jakie wnioski ?

Teraz mamy multum wszystkiego. Smartfony z najwyższej półki, bezsensowne gadżety, komputery itd. Bardzo to wszystko ułatwia życie, tylko czy to sprawia, że te rzeczy są lepsze od tych z dawnych lat ? Zależy jak na to patrzeć. Można powiedzieć, że na pewno tak przecież dzisiejszy smartfon ma 10 razy lepsze parametry niż mój pierwszy komputer z 2002 roku. Ogólnie rzecz biorąc w dzisiejszym świecie cyferki grają wielką rolę. Lecz z mojego punktu widzenia to wszystko  ma charakter destrukcyjny. Przeciętna szkoła, a na korytarzu zamiast rozmowy widzimy szereg ludzi na telefonach. Strasznie to wszystko oddala ludzi, chyba taki był zamiar tego kto stworzył smartfona. Oczywiście nie każdy kto ma dobry telefon jest zamknięty na drugiego człowieka, ale to wszystko wciąga, więc trzeba być czujnym. Kiedyś grało się na gameboy'u jak mama nie pozwalała wyjść na podwórze, a kiedy już pozwoliła wybiegało się z domu jak najprędzej. Nastąpiło pewne przebiegunowanie społeczeństwa, wszędzie reklamy wielkich korporacji, a ludzie dają się na nie nabrać.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie zamykają się na ludzi, niekiedy wystarczy im do godnego życia smartfon, tablet i komputer a bliscy i wartości schodzą na drugi plan. Dla mnie takie życie to dążenie do porażki. Są też tacy którzy chcą oceniać przez pryzmat tego kto jakie dobra posiada, taki ktoś już jest przegrany. Nigdy jakoś nie miałem ambicji posiadania mega dobrego telefonu, mi wystarczy telefon dostosowany do mych potrzeb, a nie mam ich wygórowanych. Zawsze wolę się lepiej ubrać :) Wydaje mi się, że kiedyś ludzie byli bliżej siebie, bez fikcyjnego świata smartfonów itp. Teraz jesteśmy niby bliżej siebie, a jednak tak daleko. Szkoda, że dla niektórych ludzi ten fikcyjny świat jest bardziej atrakcyjny od tego rzeczywistego.

Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates