Lepiej być sobą niż być skromnym

Skromność jest najbardziej pożądaną cnotą w naszym społeczeństwie. Inaczej, nie lubimy tych, którzy się wychylają ze swoim talentem, umiejętnościami, urodą. A nie daj Boże jeszcze mają tego świadomość! 


Wszystko można "przedobrzyć" - skromność również. Często spotykamy kogoś, kto jest nieszczerze skromny. To chyba najgorszy z możliwych przypadków. Wiesz, że ktoś ma o sobie spore mniemanie, ale bezczelnie kłamie: dla poklasku, dla usłyszenia kolejnych komplementów, dla atencji. Wielu "skromnych" ludzi to wierutni kłamcy, na których trzeba uważać. Obecne pojęcie skromności zmusza nas niestety czasami do fałszowania wyobrażenia o samym sobie i maskowania poczucia własnej wartości. 


Jeśli więc jesteś dobry, miej tego świadomość i nie bój się o tym mówić na forum. Jeśli jesteś inteligentny, nie mów, że wcale nie, że jesteś tacy jak wszyscy. Nie po to przeczytałeś setki książek, uczyłeś się godzinami, aby mówić, że jesteś taki, jak ktoś kto "przehulał" swoje życie. Cytując Schopenhauer: "Skromność przy przeciętnych zdolnościach jest zwykłą szczerością; przy wielkich talentach – obłudą". 


Zdrowa pewność siebie nie jest niczym złym i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. 
Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates