Dużo miłości i pogody ducha!

Bóg się rodzi! W ten magiczny czas pragnę życzyć wszystkim zdrowych, pogodnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia. Niechaj rok 2018 będzie o wiele lepszy, aniżeli ten obecny, który już zmierza ku końcowi.  

Zanim jednak wszyscy usiądziemy do wigilijnego stołu, aby skosztować wszelakich pyszności, to na ponad miesiąc przed tym jesteśmy "bombardowani" komercyjną otoczką tych świąt. Ktoś kiedyś powiedział, że Boże Narodzenie jest bardziej dochodowym produktem niż np. Coca-Cola. Niestety, taka może być prawda. Co roku odbywa się także rywalizacja w konkursach na najpiękniej ozdobioną miejscowość podczas świąt. Bielsko-Biała, moje miasto w tym czasie wygląda cudownie i z roku na rok robi na mnie większe wrażenie. Tylko czy o to chodzi w tych świętach? Wszystko to jest ładnie opakowane i przystrojone, lecz w środku często jest ... pustka.

Nie chcę oczywiście, aby miasta były puste i smutne, choć czasem myślę, czy nie lepiej byłoby, zamiast wydawać pieniądze na tysiące świecidełek, pomóc ludziom ubogim. Przynajmniej w ten dzień...

Pamiętajmy, święta to nie tylko pięknie ozdobione sklepy i miasta, lecz bez wątpienia dodają one uroku. Ten czas to przede wszystkim okazja do otworzenia się przed ludźmi, do bycia lepszym człowiekiem. Starajmy się w święta szukać powodów do szczęścia i uśmiechu. Szara rzeczywistość zdąży jeszcze nie raz nas dobić podczas całego roku. Nie ma również lepszego momentu na pojednanie się z drugą osobą niż święta Bożego Narodzenia. Dlatego nie psujmy tego i cieszmy się narodzinami Jezusa Chrystusa!

Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates