Wycieczka dużego dziecka

Wychodzę z klatki, tak jak przed wieloma laty, widzę ten sam trzepak przy którym odbywały się najlepsze zabawy, nie wiem ile już czasu stoi, na pewno bardzo długo, jest jeszcze stary murek który dziś jest w opłakanym stanie, pokolenia w tym moje na pewno dały mu w kość i brama która służyła nam jako siatka przy grze w siatkówkę. Na tym podwórku bawili się sami moi rówieśnicy, dziś każdy z nas jest dorosły, ale czy nadal jesteśmy dziećmi ?

Parę metrów dalej mieści się boisko przy popularnym "Słowaku", dziś jest wyłożony piękny tartan, gdzie dzieci tak jak kiedyś biegają całymi dniami za piłką i nie muszą się martwić o kontuzje, lecz dawniej to było boisko betonowe, z którego nie raz wracałem poobijany co wzbudzało u mojej mamy niepokój. Zazwyczaj bywało tak, że moi rówieśnicy zostawali na wspomnianym podwórku, a ja leciałem na boisko, by pograć ze starszymi kolegami. Nie zawsze jednak chcieli ze mną grać, co z perspektywy czasu doskonale rozumiem.

Ośrodkiem spotkań dzieci z różnych stron miasta był park Słowackiego. Zawsze pięknie wyglądał, kiedyś i dziś, choć wiele się zmieniło. Gdy teraz pójdziemy do parku mamy plac zabaw, fontanny które grają do muzyki i orlik, dawniej to były 4 huśtawki, skromne ławki, a zamiast orlika była tylko zielona trawa, gdzie za bramki służyły nam plecaki. Na Bielskim orliku dziś grają głównie starsi ludzie, , lecz kiedyś po tej trawie biegały tylko dzieci, nie było rezerwacji, nic w tym stylu, sobota godzina 13:00 wszyscy wiedzieli, gdzie mają być.

Wiele tu aktywnego trybu życia, tak to wyglądało, jednak był czas na spacery po rynku i lody w delicji, chyba każdy kto mieszka w Bielsku zna to miejsce. Jak tylko dostawaliśmy kieszonkowe, szliśmy na lody i siadaliśmy przy zamku Sułkowskich. Brzmi to jak wyznania starca, lecz świat cały czas się zmienia co widać dookoła. Wielu chce jak najszybciej stać się dorosłym, pytanie po co ? Nie ma nic piękniejszego od bycia dzieckiem przez całe życie i cieszenie się najmniejszymi rzeczami, bycia szczerym, to przykładowe cechy dziecka. Jakby świat wyglądał, gdyby każdy zabił wewnętrzne dziecko i był tylko dorosłym ?


Źródło zdjęcia: www.papilot.pl

Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates