"Jak mnie to wkurza"- Brexit

"Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej". Z jednej strony narodowcy, którzy jakby dostali cieczki z radości po wynikach referendum, z drugiej tzw. "lewaki", którzy zaraz mieliby paść na zawał- co to będzie, jak to Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii ? Ani jedni nie mają powodów, aby cokolwiek świętować, ani drudzy, by mieć tak wielkie obawy.

Brexit poparło 51,9 % Brytyjczyków. Mało kto się spodziewał takiego rezultatu, ja również. Sondaże przed referendum były bardzo wyrównane. Jednak zanim Wielka Brytania wyjdzie z UE minie sporo czasu. Jeśli w ogóle wyjdzie. Wszystko jest teraz w rękach parlamentarzystów.

Czy coś ze mną nie tak, że jakoś średnio się cieszę z ewentualnego Brexitu, choć jestem zdecydowanym eurosceptykiem ? Oczywiście serce się raduje, że Jean Claude-Juncker,  Martin Schulz, Donald Tusk i inni im podobni dostali za swoją arogancje po łapkach, choćby za takie wypowiedzi jak np. Pana Juncker'a: "Szefowie rządów muszą przestać słuchać swoich wyborców i zamiast tego stać się pełnoetatowymi europejczykami". Ale rozpatrując to kategoriach "dealu", co my jako Polacy będziemy z tego mieć to niestety jesteśmy stratni, co widać na poniższym zdjęciu.Co by nie mówić to jest historyczna chwila. W końcu ktoś powiedział "nie" biurokratom z Brukseli. To nie jest rezygnacja ze wspólnoty europejskiej jak wielu twierdzi, nie jest to żaden rozwód z Europą. Dużo nastało kłamstw wokół Brexitu, choćby, że jest to na rękę Władimirowi Putinowi. Zauważyłem obecnie dziwną sytuacje. Cokolwiek dzieje się wbrew koncepcji elit, to musi być w tym interes Rosji. Bzdura kompletna. Możliwy jest efekt domina. Kolejne państwa będą również chciały opuścić struktury UE. W kolejce stoi Holandia, Dania i Francja. W Polsce również przewija się w pewnych kręgach hasło "polexit", jednak póki co jesteśmy krajem, który więcej dostaje niż wkłada w Unie Europejską (Z Wielką Brytanią jest na odwrót).

"Nic nie może wiecznie trwać". Musiałby nastąpić jakiś cud, by UE odbiła się od dna, w które wpadła na własne życzenie. Projekt, który niósł za sobą piękne hasła, idee został zbeszczeszczony przez autorytarne zapędy biurokratów. Nikt nie wróży już kolorowej przyszłości Europie. Najwyższy czas, by spojrzeć prawdzie w oczy. Europa potrzebuje głębokich reform, a referendum w Wielkiej Brytanii potwierdza moją tezę.

 Jedna z głównych twarzy Brexitu- Nigel Farage 

Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates