W pogoni za lepszej jakości życiem

"Imigranci to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować. (…) Niszczymy Europę! To polityka upadku Europy!"- Janusz Korwin-Mikke którego albo się kocha, albo nienawidzi bardzo trafnie stwierdził ostatnie wydarzenia jakie mają miejsce, nic złego nie ma w niesieniu pomocy innym, tylko czy wiemy komu pomagamy ?

Prosta logika

Nie zastanawiał się nikt dlaczego uchodźcy przyjeżdżają do Europy ? Dlaczego wybierają ją zamiast krajów takich jak Arabia Saudyjska, Kuwejt czy Katar ? Przecież tam są ludzie gdzie mają taką samą kulturę jak oni, kraję te są bardzo bogate. Boją się terrorystów to przecież logiczne, ale Arabia deklaruje się w ramach pomocy uchodźcom wybudować 200 meczetów w Europie- szczytny cel.

Mężczyzna ucieka, a kobieta z dziećmi na wojnie ?

Gdy media mówią o uchodźcach, najczęściej pokazują obrazek matki z dzieckiem którzy szczęśliwie przeszli przez granice. Osobiście uważam, że takim matkom należy się pomoc i to jest piękny widok. Jednak to jest jedynie kamień w morzu. Ponad 70 procent uchodźców to mężczyźni w wieku poborowym ! Są to tak zwani imigranci zarobkowi, gdyż liczą na pomoc socjalną. 


Poprawność polityczna, a rozsądek

Nie rozumiem jednej rzeczy, czemu tak propagowana jest poprawność polityczna, nawet w obecnych dniach kiedy Europa staje przed największym testem w historii, czyli masz dwa wyjścia, albo jesteś za przyjęciem imigrantów, albo jesteś rasistą, faszystą i dyskryminujesz inne nacje, nie ma takiego podejścia, że się boisz o swoją przyszłość i o rodzinę, jesteś rasistą. Należy znaleźć złoty środek między poprawnością polityczną, a rozsądkiem, według mnie najlepszym wyjściem jest przyjmowanie imigrantów pod warunkiem jeśli będą pracować i legalnie płacić podatki, o żadnych ulgach socjalnych nie ma mowy, to może im pomóc i naszemu kraju.

Komu pomagać, a komu nie ?

Jestem sceptycznie nastawiony do przyjmowania uchodźców z Syrii w Polsce przede wszystkim z jednego prostego powodu, nie łączy nas kulturowo zupełnie nic. Naprawdę to cudowne móc pomagać innym ludziom, wielu z tych imigrantów przeżywa naprawdę dramat, ale też wielu to zwykli bandyci. I wybieraj tu kiedy nawet nie wiemy jak oni mają na imię, bo potargali swe paszporty. Bardzo mi się podoba pomoc Ukraińcom w Polsce, a także ich postawa, pracują, chcą się edukować, uczą się języka, wszystko dlatego, ponieważ łączymy się kulturowo, choć nasza historia bywała różna.

Nieudolność rządzących

W ostatnich dniach Pani Ewa Kopacz swoimi wypowiedziami wykopała sobie wielki dołek. Widać u niej strach, panikę i ugięcie przed polityką UE. Czy Polska jest wstanie przyjąć 12 tysięcy muzułmanów ? Oczywiście, ale oni nawet nie chcą tutaj mieszkać tylko jadą dalej, do Niemiec. Za niedługo wybory, a politycy podają coraz to gorsze rozwiązania dla przyszłości Polski. W narodzie budzi się wielki bunt, ile powstaje manifestów czy to za tak, czy za nie, wszystko to jednak ma negatywny wydźwięk i trzeba to powiedzieć, nasi przywódcy nie radzą sobie z tą sytuacją, wielki nacisk kładą na nas Niemcy i Angela Merkel u których już nie ma gdzie przyjmować imigrantów.

Wątpliwości

Każdy człowiek ma obowiązek pomagać drugiemu człowiekowi, nieważne jakie ma się poglądy prawicowe czy lewicowe, należy pomagać, tylko ze zdrowym rozsądkiem, bo jak się patrzy na zdjęcia takich ludzi:to naprawdę budzi się strach i to nie jest myślenie stereotypami, bo wypowiedzi, haniebne czyny jak profanacje świątyń nie mówiąc o gwałtach i zamachach muzułmanów sprawiają, że trzeba walczyć, a nie pomagać, pomóc należy tym którzy naprawdę tego potrzebują.


Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates