O studiowaniu słów kilka ... (wywiad)

Dla zaprzyjaźnionej RedakcjiBB udzieliłem wywiadu na temat studiowania – serdecznie zapraszam do lektury!

RedakcjaBB: W jakim mieście studiujesz, na jakiej uczelni i na jakim kierunku?

Bartłomiej Malec: Studiuję filologię polską o specjalizacji Communication Design w Akademii Techniczno-Humanistycznej w swoim rodzimym mieście - Bielsku-Białej.

RedakcjaBB: Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem po rozpoczęciu studiów?

Najbardziej zaskoczyło mnie podczas studiowania podejście wykładowców, którzy zawsze służą pomocą i traktują studentów jak dorosłych ludzi, czego brakowało mi czasem w szkole średniej. Pozytywną niespodzianką było dla mnie też to, jak znajomość literatury sprzed kilku epok może wpłynąć na warsztat pisarski, który potem może się przydać choćby w prowadzeniu social media.

RedakcjaBB: Czego najbardziej się obawiałeś przed rozpoczęciem? Jak sobie z tym poradziłeś?

– Stres w tym przypadku jest czynnikiem negatywnym. Nie było raczej takiej rzeczy, której bym się obawiał. Na studia, tak jak do nowej pracy, warto iść z optymistycznym nastawieniem. Wtedy o wiele łatwiej "przetrwać".

RedakcjaBB: Co planujesz po studiach?

W głowie mam kilka pomysłów na swoją przyszłość po studiach. Bardziej to wynika jednak z doświadczenia zawodowego, jakie staram się zdobywać teraz, podczas studiów, aniżeli z samego dyplomu. Z pewnością jednak chciałbym przełożyć swoje umiejętności zdobyte podczas studiowania na pomoc w odbudowie Bialskiego Klubu Sportowego "Stal". Jednym z moich priorytetów po studiach jest także założenie własnej agencji marketingowej.

RedakcjaBB: Co możesz doradzić osobom, które stoją przed wyborem studiów lub czy w ogóle pójść po maturze na studia?

Często pierwszy wybór studiów bywa nietrafiony. Przed rozpoczęciem studiów na ATH studiowałem przez rok politologię na Uniwersytecie Śląskim. Pomiędzy wynikami z matur a rekrutacją jest niewielki odstęp czasu. Jeśli nie do końca jesteście przekonani o swojej przyszłości, zróbcie sobie rok przerwy od nauki, aby dojrzeć do swojego wyboru.

Foto: Klaudia Midor


Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates