Post Top Ad

Felietony

"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" (Open Minds vol. 3)

Spróbuj stanąć przed lustrem, tak jak zostałeś stworzony. Bez żadnych zbędnych sztucznych dodatków, które próbuje Ci narzucić społeczeństwo.  Co widzisz ? Patrzysz sobie śmiało w oczy ? Akceptujesz wszelkie niedoskonałości ? Wstydzisz się czegoś ? Jesteś najlepszy, uwierz w to.

Czy warto być pewnym siebie ? Przecież ludzie nie lubią jak ktoś otwarcie mówi, że jest w czymś dobrym, wydaje się być takim aroganckim. Najlepiej narzekać cały czas, wtedy Ci silniejsi mogą budować swoje ego. Nie warto być pewnym siebie, ponieważ nim należy być ! Tylko występuje bardzo cienka granica między pewnością, a wspomnianą wcześniej arogancją. Kiedy wydaje Ci się, że możesz więcej od kogoś, wiedz, że ją przekroczyłeś. Pewność siebie prowadzi do osiągania własnych szczytów.

Wielu błędnie myśli, że trzeba być liderem w środowisku, aby być pewnym siebie. "Przywódcom" jakiejś grupy zazwyczaj się wydaje, że są panami świata tylko przez twardy charakter i brak pokory, lecz ma to nie wiele wspólnego z pewnością siebie. A co z tymi słabszymi jednostkami ? Z tymi na tak zwanym końcu łańcucha pokarmowego. Spoglądają na swoich liderów i nierzadko chcą im dorównać. Obydwa przypadki są patologiczne. Pewność siebie to nie jest coś co funkcjonuje jak pasożyt, to wewnętrzna siła.

Zacytowałem w tytule przykazanie miłości. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Wybrałem go, ponieważ ma znaczenie uniwersalne. Nie da się akceptować w pełni drugiej osoby jeśli sami siebie nie kochamy. Akceptacja to fundament pewności siebie. Co dalej ? Powołaj się na swój wewnętrzny głos, echo każdego z nas podpowiada co innego, więc w dalszych fazach musisz ufać sobie. Ogromną siłę daje również dystans do siebie. Bez niego nie da się położyć przytoczonego fundamentu.

Tak, jesteś najlepszy. Pokazałem Tobie jak to w przybliżeniu wygląda z pewnością siebie. Zachęciłem Cię do bycia pewnym ? Uwierz mi, że warto. Pewność jest swego rodzaju pancerzem przed innymi ludźmi, to także motor do działań i spełniania celów. Uważasz, że jest Ci to potrzebne ? To tak jak z zabawą, nie musisz tego doznać, a żyć będziesz. Tylko jak ? Kompleksy tylko czekają, żeby Cię sprowadzić na dno. Omijaj je szerokim łukiem. Walcz o siebie.
...

Wpis jest częścią projektu "Open Minds".

Przeczytaj inne wpisy z projektu:

Vol. 1: darquizi.blogspot.com/2016/02/open-minds-vol-1-o-samym-projekcie.html

Vol. 2: darquizi.blogspot.com/2016/02/jestes-zerem-jestes-nikim-open-minds.html

Śledź nasz projekt na facebook-u: facebook.com/groups/1570221066602189/?fref=ts

Related Posts

Brak komentarzy:

Post Bottom Ad