"Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" (Open Minds vol. 3)

Spróbuj stanąć przed lustrem, tak jak zostałeś stworzony. Bez żadnych zbędnych sztucznych dodatków, które próbuje Ci narzucić społeczeństwo.  Co widzisz ? Patrzysz sobie śmiało w oczy ? Akceptujesz wszelkie niedoskonałości ? Wstydzisz się czegoś ? Jesteś najlepszy, uwierz w to.

Czy warto być pewnym siebie ? Przecież ludzie nie lubią jak ktoś otwarcie mówi, że jest w czymś dobrym, wydaje się być takim aroganckim. Najlepiej narzekać cały czas, wtedy Ci silniejsi mogą budować swoje ego. Nie warto być pewnym siebie, ponieważ nim należy być ! Tylko występuje bardzo cienka granica między pewnością, a wspomnianą wcześniej arogancją. Kiedy wydaje Ci się, że możesz więcej od kogoś, wiedz, że ją przekroczyłeś. Pewność siebie prowadzi do osiągania własnych szczytów.

Wielu błędnie myśli, że trzeba być liderem w środowisku, aby być pewnym siebie. "Przywódcom" jakiejś grupy zazwyczaj się wydaje, że są panami świata tylko przez twardy charakter i brak pokory, lecz ma to nie wiele wspólnego z pewnością siebie. A co z tymi słabszymi jednostkami ? Z tymi na tak zwanym końcu łańcucha pokarmowego. Spoglądają na swoich liderów i nierzadko chcą im dorównać. Obydwa przypadki są patologiczne. Pewność siebie to nie jest coś co funkcjonuje jak pasożyt, to wewnętrzna siła.

Zacytowałem w tytule przykazanie miłości. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem. Wybrałem go, ponieważ ma znaczenie uniwersalne. Nie da się akceptować w pełni drugiej osoby jeśli sami siebie nie kochamy. Akceptacja to fundament pewności siebie. Co dalej ? Powołaj się na swój wewnętrzny głos, echo każdego z nas podpowiada co innego, więc w dalszych fazach musisz ufać sobie. Ogromną siłę daje również dystans do siebie. Bez niego nie da się położyć przytoczonego fundamentu.

Tak, jesteś najlepszy. Pokazałem Tobie jak to w przybliżeniu wygląda z pewnością siebie. Zachęciłem Cię do bycia pewnym ? Uwierz mi, że warto. Pewność jest swego rodzaju pancerzem przed innymi ludźmi, to także motor do działań i spełniania celów. Uważasz, że jest Ci to potrzebne ? To tak jak z zabawą, nie musisz tego doznać, a żyć będziesz. Tylko jak ? Kompleksy tylko czekają, żeby Cię sprowadzić na dno. Omijaj je szerokim łukiem. Walcz o siebie.
...

Wpis jest częścią projektu "Open Minds".

Przeczytaj inne wpisy z projektu:

Vol. 1: darquizi.blogspot.com/2016/02/open-minds-vol-1-o-samym-projekcie.html

Vol. 2: darquizi.blogspot.com/2016/02/jestes-zerem-jestes-nikim-open-minds.html

Śledź nasz projekt na facebook-u: facebook.com/groups/1570221066602189/?fref=ts

Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates