"Jak mnie to wkurza"- Walentynki

"Miej serce i patrzaj w serce"- piękny cytat Adama Mickiewicza. Ciekaw jestem jaki on lub inny romantyczny poeta miał stosunek do walentynek. Śmiem podejrzewać, że przeżyliby lekkiego wstrząsu. Piękne miłosne ballady zostały zamienione na... no właśnie na co ?

Oczywiście nie każdy musi pisać romantyczne wiersze, chodzi o to, że dawniej ludzie potrafili szczerze sobie okazać uczucia. Nie twierdzę, że kupując serduszko w chińskim supermarkecie, bo jest taniej nieszczerze ktoś okazuje swe uczucia, ale jaki to stanowi fundament relacji ? W czasach romantyzmu miłość była sprawą życia i śmierci, dziś to jest tylko jedna z potrzeb.

Sam dzień Świętego Walentego nie jest czymś złym, wręcz przeciwne. Można tylko się cieszyć, że mamy taki symboliczny dzień w roku. Tylko to ewoluowało w złą stronę, a kto na tym korzysta ? Producenci tych wszystkich błyskotek, którzy z miłości pragną zrobić produkt. Naprawdę mnie zastanawia kto to kupuje i czym się kierują konsumenci tych produktów. Naprawdę miłością do drugiej osoby ? Oby nie.

Została zaburzona pewna kolejność priorytetów, ludzie uważają, że walentynki to dzień ukazywania sobie uczuć, kiedy taki powinien zaczynać się każdego poranka. Dlatego może jest coraz więcej rozpadów związków, że nie potrafimy "patrzyć w serce", oprócz 14 lutego. Śmiało, więcej odwagi, ukazywanie uczuć to nic złego.Brak komentarzy:

INSTAGRAM FEED

@soratemplates